Mamy pierwsze zdjęcia kalendarza adwentowego Star Wars na 2021 rok. Czy powtórzy inwestycyjny sukces poprzednika?

To nic, że mamy dopiero pierwszą połowę lipca, LEGO już ujawniło szczegóły kalendarza Adwentowego Star Wars 2021. Jak to z tego typu setami bywa składa się on z 24 części, po jednej na każdy dzień. W ten sposób dzieci mogą odliczać czas do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie, propozycja jest skierowana do dzieci, jednak to dorośli inwestorzy będą kupowali go na potęgę!

LEGO.COM

Kalendarz Adwentowy LEGO Star Wars 75307 pojawi się w sprzedaży 1 września i będzie zapewne w cenie 139,99 zł. Podobno ma trafić od razu do dystrybutorów, więc realnie do kupienia powinien być za ok. 100 zł. Zestaw ten liczy 335 elementów, w tym 6 minifigurek. Hitem, jak i paliwem rakietowym do wzrostu ceny będą na pewno dwa ekskluzywne minifigi, czyli Mandalorianin w świątecznym szaliku i dziecko w sweterku i szaliku! Na pewno będą rozchwytywane przez kolekcjonerów, których w tej serii nie brakuje.

Być może pamiętasz co działo się z ceną poprzedniego kalendarza Star Wars. W październiku do kupienia za ok. 95 zł, w grudniu był handlowany prawie za 300 zł! Wszystko przez minifigurkę Dartha Vadera właśnie w świątecznym swetrze!

LEGO.COM

Czy tegoroczny kalendarz powtórzy sukces egzemplarza z 2020 roku? To zależy. Musi być jednak spełniony jeden warunek. Najważniejszym generatorem tak dużych wzrostów poprzednika z Vaderem w sweterku, była ograniczona podaż, kalendarz był po prostu niedostępny w oficjalnej sprzedaży przed zeszłymi Świętami. Jeżeli w tym roku sytuacja się powtórzy, można liczyć na duże i szybkie wzrosty, jeżeli nie, zapewne za rok też będzie można go sprzedać z zyskiem, ale już mniejszym.

Oto wszystkie elementy z kalendarza. Oczywiście największy hit to Mandalorianin i dziecko.

Oczywiście w tym roku hitem powinien być też kalendarz adwentowy z serii LEGO Marvel. Miesiąc temu wyciekły pierwsze zdjęcia, z których wynika, że Spider-Man jest ubrany w żółtą kurtkę studencką, Iron-Man nosi kolorowy sweter a Thor ma szalik.