Z dużej chmury mały deszcz. 26 czerwca odbyło się długo zapowiadane wydarzenie LEGO CON, z którego zapamiętamy głównie kolejny set serii IDEAS – stół do piłkarzyków.

Wydarzenie LEGO CON było mocno promowane i wielu dorosłych fanów LEGO liczyło, że zostanie ogłoszonych kilka “sensacyjnych” zestawów. I o ile strona wizualna show była na dobrym poziomie, to już wartość merytoryczna pozostawiała wiele do życzenia, przynajmniej w mojej opinii. Poza trzema nowymi zestawami serii Star Wars i opisanego poniżej setu IDEAS nie było nic godnego baczniejszej uwagi, przynajmniej dla AFOL-i.

Zatem najnowszy zestaw, który zostanie wydany w ramach serii IDEAS to “stół do piłkarzyków” – projekt, który nie był wybrany klasyczną ścieżką, czyli najpierw 10 000 głosów, później wybór przez kapitułę konkursu. Został zgłoszony w ramach LEGO IDEAS “We love sports”. Na marginesie, było chyba kilka ciekawszych projektów zgłoszonych do konkursu.

LEGO.COM

Wymiary stołu są oczywiście kompaktowe, wg projektu to 55 cm x30 cm. Póki co nie znamy więcej szczegółów, jak ceny, czy liczby elementów. Zmieni się też zapewne finalny produkt, widoczny na zdjęciach render jest tylko referencją zestawu. Z zapowiedzi wynika jednak, że stół ma być nie tylko gadżetem dla fanów tej popularnej rozrywki, ale też da możliwość rozegrania meczu! Jednak znając trwałość bardziej zaawanasowanych konstrukcji z klocków LEGO, przy pierwszym mocniejszym strzale budowla może ucierpieć, no chyba, że potraktujemy klocki klejem.

LEGO.COM

Z uwagi na dużą kolejkę zestawów serii IDEAS, które czekają na wydanie, stół do piłkarzyków pojawi się raczej nie wcześniej niż za rok.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO