Kultowy DeLorean z filmu “Powrót do przyszłości” prawdopodobnie już we wrześniu trafi do sprzedaży!

Jeżeli potwierdzą się plotki, które już od jakiegoś czasu krążą w sieci, to może być jedna z ważniejszych premier tego roku! Doskonale znany DeLorean jest dziś bez wątpienia ikoną popkultury, a wielu fanów tej filmowej trylogii ma na pułkach chociażby metalowe repliki auto.

LEGO już raz zrobiło podejście do odwzorowania słynnego wehikułu czasu, było to w 2013 roku w ramach serii Ideas (wtedy jeszcze Cuusoo). Ten model jednak nie zachwycił, dość skromnych rozmiarów, tylko 400 elementów, co nie pozwoliło oddać licznych detali DeLoreana.

Obecnie nie znamy wielu szczegółów nowego DeLoreana, po za tym, że będzie liczył ok. 2000 elementów, będzie przypisany do kategorii wiekowej +18 (co wiąże się ze stylowym pudełkiem), a jego cena katalogowa powinna być w granicach 600 – 700 zł.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu LEGO wypuściło samochód ECTO-1 (10274) z również znanego kinowego hitu “Pogromcy duchów”. Co ciekawe w 2014 roku, także w ramach serii Ideas wyszedł dużo mniejszy Ecto-1. Zatem logika podpowiada, że teraz czas na DeLoreana!