Mamy kolejną zabawkę dla dorosłych fanów LEGO. Tym razem zbudujemy słynny Wahadłowiec Discovery NASA!

LEGO nie zwalnia tempa. Z każdym miesiącem, w i tak już szerokiej ofercie przybywa zestawów dla AFOL-i. Tym razem kolejna propozycji dla wielbicieli kosmicznych tematów. Duńczycy zachęceni ogromnym sukcesem sprzedażowym rakiety Apollo NASA, tym razem wypuszczają Wahadłowiec Discovery – legendarny prom, który m.in wyniósł na orbitę teleskop Hubble’a i pomógł w budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zestaw posiada 2354 elementy i będzie dostępny na oficjalnej stronie lego.com od 1 kwietnia. Cena katalogowa to 799,99 zł, sporo, ale od połowy roku powinien pojawić się w szerszej dystrybucji i z czasem jego cena będzie spadać. Zatem być może jeszcze w tym roku zakup poniżej 600 zł będzie realny.

Po złożeniu model prezentuje się bardzo dobrze, szczególne wrażenie robi teleskop zbudowany w całości ze srebrnych elementów. Oprócz walorów dekoracyjnych, zestaw ma też kilka funkcji bawialnych, jak ruchome stery na skrzydłach, wysuwane podwozie, czy pokaźną przestrzeń ładunkową, z której dzięki wysięgnikowi można wyjąć lub schować teleskop.

Na pierwszy rzut oka zestaw nie ma większych wad, no może po za naklejkami, które niestety pojawiły się obok elementów z nadrukiem. To nie pierwszy taki przypadek, zestawy oznaczone +18 powinny być pozbawione przyklejanych karteczek…

Więcej na temat tego zestawu dowiecie się z oficjalnego film promocyjnego z projektantami.