Kolejny zestaw serii Ideas oficjalnie zaprezentowany! Tym razem jest to Kubuś Puchatek.

O tym, że ten zestaw zostanie prędzej czy później wydany wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, kiedy to wybrano go w konkursie Ideas. Oczywiście dość mocno różni się od wersji projektanta, ale do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Na szczęście poprawki wprowadzane przez LEGO są ewidentnie na plus, set zyskał sporo detali znanych z kultowej bajki. Centralnym miejscem zestawu jest oczywiście chatka Puchatka, którą można otworzyć, co daje więcej możliwości aranżacji na półce.

LEGO.COM

Zestaw otrzymał numer21326 i składa się ze 1265 elementów. Niestety mimo kilku klocków z nadrukiem pojawiają się także nielubiane naklejki i jest ich sporo. To na pewno minus.

Plusów na szczęście jest dużo więcej, mamy tu sporo smaczków, które fani tej “wieczorynki” na pewno wyłapią. Specjalnie na potrzeby tego zestawu powstały nowe minifigurki i tak mamy tu niemal wszystkich najważniejszych bohaterów ze Stumilowego Lasu: Kubusia, Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka i Królika. Zabrakło niestety Krzysia. Mimo prawie 1300 klocków zestaw po złożeniu nie jest duży, wymiary to 22 cm x 24 cm x 18 cm. Jest za to mocno nabity detalami i nie mamy tu zbyt wielu wolnych studów.

LEGO.COM

Jak każdy zestaw z serii Ideas, także ten dostał kategorię wiekową +18, oraz charakterystyczne ciemne pudełko. I choć firma LEGO wypuszcza coraz więcej zestawów przeznaczonych dla dorosłych fanów, to ten został tu wciśnięty ewidentnie na siłę. Set ze swoimi cukierkowymi kolorami i bajkowym klimatem, bardziej nadaje się dla młodszych odbiorców, ewentualnie jako pomysł na miłe spędzenie soboty przy rodzinnym budowaniu.

LEGO.COM

Zestaw będzie można zamawiać od 1 kwietnia na oficjalnej stronie lego.com, jednak dla posiadaczy statusu VIP dostępny będzie już od 18 marca. Zestaw do szerszej sprzedaży trafi zapewne nie wcześniej niż w połowie roku. Jego cena katalogowa została ustalona na poziomie 449,99 zł, sporo jak za tak mało elementów, nawet jeżeli jest to zestaw na licencji. Z czasem jednak powinny być na niego spore promocje i zakup za nieco ponad 300 zł nie powinien być problemem.

LEGO.COM