Kolejne pomysły z LEGO Ideas osiągają 10 000 głosów. Jeden jest wyjątkowy – to zamek Castle of Brickwood Forest!

Na zamek z prawdziwego zdarzenia fani klocków LEGO czekają od wielu lat, a przynajmniej od 2013 roku, kiedy to w ramach reaktywowanej serii Castle ukazał się Zamek królewski (70404). Zestaw nie umywał się jednak do tych klasycznych fortec z lat 80-tych, czy 90-tych, nie ten klimat…

Jednak wszystkie zamki, czy to te klasyczne, czy nowsze posiadały jedne mankament. Mała ilość klocków. Zazwyczaj nie było ich więcej niż kilkaset, a ich spore gabaryty po zbudowaniu, były osiągane dzięki wypukłym płytom bazowym z lichego plastiku. Najnowszy projekt w konkursie Ideas, który już zyskał wystarczające poparcie to prawdziwy hit!

Wg projektu autora Daniela Van Zonnevelda zamek ma liczyć ok. 3 000 elementów i mimo zwartej bryły będzie można dokładnie obejrzeć każde pomieszczenie w środku! Wszystko dzięki modułowej konstrukcji, oraz zawiasom. Zamek można otwierać z dwóch stron, ruchomy jest także dach.

W środku znajdziemy kilka pomieszczeń w tym komnatę króla. Całość prezentuje się niesamowicie, ale trzeba odnotować minus w postaci braku zwodzonego mostu. ten od lat towarzyszył niemal wszystkim kultowym zamkom. Zamiast zwodzonego mostu mamy tu klatkę schodowa, mało to zamkowe.

Autor projektu poskompił też minifigurek, tu mamy ich zaledwie osiem. Bądźmy jednak realistami, taki jest trend i nawet jak zestaw zostanie dopuszczony do produkcji, to firma LEGO na więcej się raczej nie zdecyduje. Gdzie te czasy, kiedy to w Yellow Castle z 1978 roku, który mimo zaledwie 700 elementów mieliśmy aż 14 minifigurek!

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza zamkowa propozycja Van Zonnevelda, autor lubuje się w średniowiecznych klimatach. Jego poprzednie propozycje nie zyskały jednak szerszej aprobaty, ten natomiast na zdobycie wymaganych 10 000 głosów potrzebował zaledwie 22 dni!

Na koniec trochę z innej beczki. Wystartowało finałowe głosowanie na ulubioną serię w historii LEGO. I tu niespodzianka! Pierwotnie w finałowym głosowaniu miało nie być serii Castle, która nie zebrała wystarczającego poparcia. Stało się tak w wyniku błędnego podziału serii na poszczególne tematy. Jednak kapituła konkursu naprawiła swój błąd i dopuściła serię Castle do rundy finałowej! Głosowanie potrwa do 10 lutego, można oddać tylko jeden głos. Więcej szczegółów TUTAJ