Porsche 911 Turbo już jest! Kolejny kultowy samochód wzbogaci kolekcję modeli z serii Creator Expert.

Choć firma LEGO zapowiadała już jakiś czas temu, że seria Creator Expert odchodzi do lamusa, to nadal kolejne zestawy są do niej przypisywane. Wraz z lawinowym wzrostem zestawów +18, może warto już utworzyć coś w stylu “Adult’s collection”? Co więcej, patrząc na pokaźny zbiór budynków modułowych, lub tzw. samochodów do gabloty, przydałyby się na nie osobne serie, które nieco uporządkują świat AFOL-i. Patrząc na wyniki sprzedaży, Duńczycy raczej nie zwolnią tempa i temat modularów, aut, czy zimowej wioski, będzie rozwijany w kolejnych latach. To tak na marginesie, przejdźmy do tematu głównego.

Już od 16 lutego w przedsprzedaży dostępny będzie Porsche 911 z opcją przebudowy na Porsche 911 Targa. Zestaw o numerze 10295 liczy 1458 elementów, a jego cena katalogowa to 599,99 zł. Sporo, no ale mówimy tu o licencjonowanym produkcie.

Porsche 911 w szczegółach

Auto ma sporo smaczków i ruchomych elementów, jak otwierane drzwi, klapę bagażnika, pokrywę silnika, czy skrętne koła. Projektanci LEGO zadbali o wiele detali, przy powstawaniu modelu. Odbywały się m.in konsultacje z Porsche, tak więc fani tego kultowego samochodu nie powinni być rozczarowani. W zestawie nie ma naklejek, co jest na pewno fajną informacją.

Model Porsche 911 poszerzy kolekcję pojazdów z serii Creator Expert, pierwszy został wydany już 13 lat temu! To jednak dopiero w ostatnich 2-3 latach widzimy wysyp tego typu zestawów, a tematyka ma niewyczerpane możliwości rozwoju. To dopiero początek fali “aut do gabloty”, fani motoryzacji mogą zacierać ręce.

LEGO GROUP

Zestaw wejdzie do oficjalnej sprzedaży od 1 marca, na początku będzie można go kupić tylko na oficjalnej stronie LEGO, od czerwca powinien pojawić się w szerszej dystrybucji. Więcej na temat tego zestawu możecie dowiedzieć się z filmu na kanale YT

Na koniec warto też wspomnieć, że to nie pierwsze Porsche w ofercie duńskiego giganta. LEGO od lat wypuszcza na rynek różne wersje aut tej kultowej marki, czy to ramach serii Technic, czy Speed Champions.