Ale to byłby piękny zestaw! Choć szanse na wydanie ma niewielkie, to przynajmniej można nacieszyć oczy.

Zapowiada się rekordowy rok pod względem liczby projektów w ramach konkursu Ideas. Nie tak dawno pisaliśmy, że barierę 10 000 głosów przekroczyło już osiem propozycji, dziś ta liczba się już podwoiła! Najnowszym potencjalnym zestawem, który może zostać wydany jest “Claus Toys” autorstwa Bricky_Brick. Pod tym nickiem kryje się Pablo Sánchez Jiménez, czyli projektant sprzedażowego hitu 2020 – “Piraci z zatoki Barakud”. Artysta tryska pomysłami, do tej pory do konkursu Ideas zgłosił ich kilkadziesiąt, a kilka z nich uzyskało wymaganą liczbę głosów.

Jego najnowsza propozycja to Claus Toys, czyli sklep Świętego Mikołaja. Budynek liczy prawie 3000 elementów i jak na modular przystało, oprócz interesującej fasady ma też solidnie wyposażone wnętrze. Co prawda propozycja już trochę nie na czasie, ale zestaw wydany w listopadzie byłby prezentowym hitem pod choinką.

Niestety szanse, że tak się stanie w tym, a nawet w kolejnym roku są niewielkie. Po pierwsze firma LEGO nie lubi wydawać zestawów, które swoją konstrukcją za bardzo przypominają serię Modular Buildings, a ten budynek idealnie komponowałby się z innymi modularami. Po drugie konkurencja w tym roku jest ogromna, już mamy 16 projektów, a to dopiero początek. Niewielką nadzieję na wydanie tego zestawu daje coraz szersza oferta zestawów dla dorosłych, których w 2021 i 2022 roku możemy spodziewać się całe mnóstwo! Udział sprzedaży setów dla dorosłych w zeszłym roku stanowił aż 20%, nic dziwnego, że firma LEGO coraz odważniej stawia na propozycje +18.

Więcej informacji o tym projekcie TUTAJ