Średniowieczna kuźnia oficjalnie zaprezentowana. Mamy dopiero styczeń, a to może być najlepszy zestaw tego roku!

W grudniu informowaliśmy, że na horyzoncie jest kolejny zestaw z serii Ideas – “Średniowieczna kuźnia”. Zestaw, który jak burza przeszedł przez wszystkie etapy konkursu Ideas miał być przynajmniej tak dobry jak jego pierwowzór. Wczoraj LEGO oficjalnie przedstawiło finalną wersję zestawu i w mojej opinii jest ona jeszcze lepsza!

Od lat fani klocków z lat 80-tych i 90-tych domagają się powrotu zestawów nawiązujących do klasycznych serii Pirates i Castle. Od lat firma LEGO jest też głucha na te prośby. Dopiero w zeszłym roku, także w ramach serii Ideas ukazali się Piraci z zatoki Barakud, zestaw nawiązywał do Black Seas Barracuda z 1989 roku. Był to oczywiście strzał w 10! W tym roku przyszedł czas na fanów Castle i tak oto mamy Średniowieczną kuźnie!

ŹRÓDŁO: LEGO.COM

Zestaw liczy 2164 elementów, a jego cena katalogowa ustalona jest na poziomie 699,99 zł. Biorąc pod uwagę liczbę klocków, jak i wyjątkowość zestawu nie jest to cena wygórowana. Mimo to bardziej cierpliwi będą mogli jeszcze zaoszczędzić, kuźnia na pewno trafi do szerszej dystrybucji i w okolicach maja/czerwca możemy spodziewać się ceny na poziomie 500 – 550 zł. Zestaw będzie można zamawiać od 1 lutego na stronie lego.com.

Średniowieczna kuźnia posiada masę plusów, jest bardzo ładna, naszpikowana detalami, dach zbudowany ciekawą techniką, załapał się także świecący klocek, który fajnie oddaje żar z pieca kowala. Na pierwszy rzut oka jedyny minus to tylko 4 minifigurki, ale to tendencja, która od lat jest forsowana przez firmę LEGO (wyjątkiem jest wydany w tym roku Ninjago Gardens, gdzie pojawiła się rekordowa liczba minifigurek, aż 19!).

ŹRÓDŁO: LEGO.COM

Kuźnia wprost nawiązuje do kultowej serii Castle z lat 80-tych. Pojawia się tu charakterystyczna tarcza z herbem “Czarnych Sokołów”, podserii w ramach której ukazało się 6 zestawów. Największym z nich był dobrze znany Black Falcon’s Fortress z 1986 roku.

Zestaw swoją konstrukcją przypomina nieco popularne “modulary”, które od lat biją rekordy popularności. Kto wie, może w przyszłości duńska firma uraczy nas jeszcze kolejnymi budynkami w średniowiecznym stylu, co pozwoli zbudować małą wioskę?

ŹRÓDŁO: LEGO.COM