W tym roku na oficjalną listę EOL musieliśmy czekać dość długo. Nie jest ona jeszcze pełna, ale coś zaczyn się dziać.

Co roku na swojej oficjalnej stronie, LEGO publikuje listę zestawów, które przestają być produkowane. Tzw. lista EOL (End of Line) jest zawsze wyczekiwany przez osoby zainteresowane inwestowaniem w klocki LEGO. W zeszłym roku lista była znana dużo wcześniej, co ułatwiło zakupy w dobrych cenach, w tym, z uwagi na zawirowania z wirusem, jak i też zmianę polityki firmy – Duńczycy późno zaczęli uzupełniać zakładkę “Ostatnie sztuki”.

Póki co jest tam niecałe 100 pozycji, z czego zdecydowana większość nie zainteresuje inwestorów, jednak w kolejnych dniach powinniśmy zobaczyć kolejne sety. Liczymy m.in na potwierdzenie wycofania z produkcji “Bistro w Śródmieściu”. Obecnie większość ciekawych zestawów jest niedostępnych, czy jeszcze wrócą?

Przez kilka godzin na liście znajdował się nawet Domek na drzewie (21318), potem była informacja o dostępności dopiero w kwietniu! Obecnie jest po prostu niedostępny 🙂 Zresztą problem “niedostępności” dotyczy wielu zestawów, ostatnie wyprzedaże z okazji Black Week wyczyściły magazyny LEGO.

W zakładce “ostatnie sztuki” znalazły się też elementy z serii Power Function, co potwierdza plotki o ich wycofaniu z końcem roku.

Poniżej lista kilku interesujących pozycji, których na pewno nie zobaczymy już w przyszłym roku: