Kolejny “Modular” na horyzoncie! Prawdopodobnie będzie to posterunek policji! Wszystko wyjaśni się w czarny piątek 27.11!

Firma LEGO ogłosiła, że już jutro (27.11) w czarny piątek o godz. 16 nastąpi oficjalna prezentacja kolejnego zestawu z pod serii Modular Buildings. To zawsze jeden z bardziej wyczekiwanych setów, a słynne “modulary” wydawane co roku od 2007 są niezwykle popularne wśród dorosłych fanów LEGO.

Co prawda nie wiemy na pewno, ale “internetowi detektywi” zauważyli, że prawdopodobnie będzie to komisariat policji. Wskazuje na to otagowanie liva, który startuje jutro o godz. 16. Jednym z tagów był “komisariat policji lego”, który jednak dość szybko zniknął. Jeżeli to się potwierdzi będzie to na pewno niezwykle udany zestaw!

To co wiemy teraz, numer zestawu to 10278 i ma mieć ok 3 000 elementów, co czyniłoby go drugim co do wielkości modularem w historii. Zdecydowanie największy jest oczywiście Plac Zgromadzeń (10255), który liczy 4002 klocki. Ilość elementów przełoży się też na wyższą cenę katalogową, która będzie prawdopodobnie na poziomie 899 zł. Dla porównania ostatni budynek z tej serii – Księgarnia kosztowała katalogowo 699 zł, tak więc przeskok cenowy spory.

Prezentację tego jak i kilku innych nowości LEGO możesz śledzić w transmisji LIVE na YT