Na światło dzienne wyszły pierwsze nowości na 2021 rok z serii Harry Potter. Są to cztery “książki”, które każdy fan serii musi mieć!

Choć seria Harry Potter wydana jest z myślą o dzieciach, to także dużo dorosłych fanów klocków LEGO ostrzy sobie zęby na kolejne nowości wydawnicze. W tym roku ukazało się już sporo zestawów, z fenomenalnym setem Hedwiga (75979) oraz ogromną Ulicą Pokątną (75978) na czele.

Tymczasem znamy już pierwsze propozycje na 2021! Są to cztery zestawy w formie rozkładanej książki. Bardzo fajny pomysł, wcześniej już wykorzystywany w kilku zestawach. Jest to oszczędność miejsca, a po skończonej zabawie model może trafić do biblioteczki obok tradycyjnych książek.

Fani serii zapewne będą chcieli kupić wszystkie cztery zestawy, tym bardziej, że są one pomyślane tak, żeby po ich złączeniu tworzyły jedną całość.

Poniżej film opublikowany przez Grupę LEGO w mediach społecznościowych, w którym zaprezentowane są zestawy:

W zestawach użyto niestety sporo naklejek, co zawsze jest problematyczne przy ich aplikacji. Nadruki wyglądałyby dużo lepiej, ale wtedy cena musiałaby być wyższa.

Zestawy będą w sprzedaży od stycznia 2021, zarówno w oficjalnym sklepie LEGO jak i u dystrybutorów. Cena katalogowa została ustalona na 29,99 euro, zatem może się spodziewać czegoś na poziomie 129 zł za zestaw. Po kilku miesiącach cena bez problemu powinna zejść poniżej 100 zł.

LEGO Harry Potter 76382 Hogwarts Moments: Transfiguration Class

LEGO Harry Potter 76383 Hogwarts Moments: Charms Class

LEGO Harry Potter 76384 Hogwarts Moments: Herbology Class

LEGO Harry Potter 76385 Hogwarts Moments: Potion Class