Koloseum, czyli największy zestaw w historii nadchodzi! Ma mieć ponad 9000 elementów!

Na początku zaznaczmy, że nie jest to potwierdzona informacja i zestaw nie został oficjalnie zapowiedziany, jednak ostatnio na włoskiej stronie LEGO pojawiała się dość jednoznaczna informacja. Już 13.11.2020 powinniśmy być świadkami historycznej chwili, zostanie zaprezentowany zestaw Koloseum.

Ptaszki ćwierkały, już od kilku miesięcy, że w listopadzie na światło dzienne wyjdzie największy zestaw kiedykolwiek wyprodukowany przez firmę LEGO. Zestaw ma przedstawiać słynne rzymskie Koloseum, a właściwie jego ruiny i ma liczyć ponad 9000 klocków! Na pudełku będzie widniał numer 10276.

Dla porównania obecny rekordzista to Millenium Falcon, który ma “tylko” 7541 elementów.

Jeżeli te informacje się potwierdzą Koloseum będzie ogromnym, ciężkim pudłem, za które trzeba będzie słono zapłacić. Cena może być na poziomie 2500 zł, tak więc będzie to zabawka dla nielicznych.

LEGO GROUP

Zestaw z pewnością znajdzie swoich odbiorców, ale będą to raczej najzagorzalsi fani marki, których nie odstraszy wysoka cena, oraz długie godzin spędzone przy budowie, co by nie mówić tej monotonnej konstrukcji.

Na Koloseum skusić się mogę też miłośnicy architektury, którzy do tej pory nie mieli wiele wspólnego z plastikowymi klockami.