Pierwsze informacje o nowym zestawie LEGO Ideas – The Orient Express, a Legendary Train

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje o nadchodzącym zestawie LEGO Ideas: Orient Express

Zestaw ten pojawi się na rynku w listopadzie jako 21334 Orient Express. Będzie składał się on finalnie z 2540 elementów i prawdopodobnie znajdziemy w nim jakieś minifigurki. Tani nie będzie, bo jego cena katalogowa została wstępnie ustalona na poziomie 299,99$. Nie znamy jednak do tej pory finalnego wyglądu tego projektu. A jedynie wersję która zagwarantowała mu przejście do programu LEGO Ideas.

Ale przybliżmy nieco ten projekt.

Został on zaprojektowany przez Let.sGO w 2021 roku. Po około roku, projekt ten uzyskał liczbę 10 000 głosów i tym samym przeszedł do fazy oceny przez LEGO. Z której jak wiemy, wyszedł zwycięsko i został wybrany jako kolejny zestaw LEGO Ideas. Oryginalny projekt składał się z 2995 elementów, więc finalnie zniknie tutaj niemal 400 elementów.

Skład w oryginale składa się z lokomotywy Pacific PLM 231 K 8, tendera oraz wagonu restauracyjnego z około 1930 roku. Został on zaprojektowany tak jak Ekspres z Hogwartu, więc może nie mieścić się na standardowych torach LEGO. Co było by jednym z kluczowych warunków jego sukcesu. W końcu kto by go nie postawił koło zestawu 10194 Emerald Night? Mamy nadzieję, że zostanie jednak pomniejszony do wymiarów tradycyjnych torów.

A wy co sądzicie o tym projekcie? Zasłużył na zostanie zestawem?